Головна Новини Чому робота в офісі є небезпечною для здоров’я. Способи профілактики

Чому робота в офісі є небезпечною для здоров’я. Способи профілактики

Велику кількість людей більшу частину часу проводять в офісах та кабінетах. Згідно з останніми дослідженнями, перебуваючи цілими днями в офісних приміщеннях, людям все складніше зберегти своє здоров’я.

І йдеться не про надмірні навантаження або тривалі стреси, а про забруднене повітря, яким ми дихаємо.

За висновками, які зробили вчені з університету в Бірмінгемі, у розвитку багатьох серйозних захворювань ставати повітря, забруднене частинками пилу та сажі розміром менше десяти мікрон, які суттєво підвищують ризик розвитку респіраторних захворювань, а також сприяють загусенню крові.

Проникаючи у легені людини, ці частки забруднювачів викликають запальні процеси, які значно підвищують ризик інфарктів, інсультів і навіть виникнення ракових пухлин.

Основними джерелами забруднення повітря є копіювальна техніка, екрани моніторів і телевізорів, які виділяють у повітря леткі органічні сполуки, здатні викликати ракові захворювання, а також засоби для чищення, ароматизатори повітря і деякі синтетичні поверхні.

Наведений вище матеріал взято з медичного порталу: https://medicina.ua/presscenter/articles/pulmonology/itm/4734/

Як ми можемо вплинути на цю ситуацію і запобігти згубним наслідкам забруднень атмосфери в офісних приміщеннях?

У літній період у робочих приміщеннях душно, робота перетворюється на випробування, підвищується стомлюваність, сонливість, знижується концентрація, увагу і швидкість реакції співробітників, а за підсумком загалом продуктивність роботи. У опалювальний сезон вікна пітніють, у кутах з’явилася пліснява, яку найчастіше прикривають меблі. Окреме питання – це пил, який накопичують офісні крісла, столи та полиці під документи та каталоги. Здавалося б – незначні незручності.

У офісних і житлових приміщеннях, що погано вентилюються, концентрація дрібних частинок може в десятки разів перевищувати допустимі норми. Для вирішення питання забрудненості та наповненості повітря киснем оптимальним виходом стане система вентиляції приміщень.

Отже, навіщо вентиляція в офісі? Вона має забезпечувати необхідний мікроклімат та комфортні умови для тривалої та продуктивної роботи робочого персоналу. Здоров’я та високий рівень працездатності співробітників у будь-якій компанії, що поважає себе, – одне з першочергових завдань.

Правильно організована вентиляція офісних приміщень забезпечує:

 • – чистий, свіжий кисень у приміщеннях, з необхідними показниками вологості, швидкості потоків повітря та температури;
 • – видалення або фільтрація відпрацьованого повітря;
 • – висока продуктивність праці співробітників;
 • – зниження захворюваності, зменшення виплат за лікарняними;
 • -зниження зовнішнього шуму;
 • – захист від шкідливих забруднень – як із внутрішнього повітря, так і від пилу, задимленості із зовнішнього повітря;
 • – нормативні показники мікроклімату відповідно до вимог органів контролю;
 • – економія енергоресурсів на опалення.

 

Правильний повітрообмін важливий для всіх типів приміщень. Норми для нього розраховуються в залежності від призначення об’єкта та кількості людей, які постійно перебувають у певних приміщеннях. Для цього треба помножити норму за обсягом повітря, що надходить і відводиться для однієї людини на загальну кількість співробітників.

 

Відповідно до стандартів безпеки, розроблені такі норми вентиляції в офісах з урахуванням призначення приміщення:

 • у кабінеті для співробітників – 60 м3/година (на 1 особу);
 • у приймальні – 40 м3/год;
 • у залі для переговорів – 40 м3/год;
 • у коридорі та вестибюлі – не менше 11 м3/год;
 • у конференц залах – від 30 м3/год;
 • в санвузлі – 75 м3/год;
 • у приміщенні для куріння – 100 м3/год.

 

Рекомендована температура повітря в офісних приміщеннях влітку +22 … +24 ° C і взимку +20 … +22 ° C при вологості 40-60%.

 

Отже, резюмуємо викладену інформацію. Тепер, коли ви ознайомлені з основними нормами здорової атмосфери і розумієте, навіщо в офісі вентиляція – вам буде простіше займатися вирішенням задач по мікроклімату і працювати з кліматичною компанією, яка надасть вам свої рішення, послуги та все необхідне обладнання. Адже тепер ви розумієте, що правильно спроектована та облаштована система вентиляції – це висока працездатність вашого персоналу, здоров’я, активність та продуктивність роботи всього колективу, а також комфорт та затишок у вашому офісі.

Зв'яжіться з нами