Головна Новини Вентиляції для медичних установ

Вентиляції для медичних установ

Проектування та розрахунок самостійних систем вентиляції для медичних закладів багатопрофільного типу – лікарні, стаціонари, поліклініки, амбулаторії повинні відповідати СНіП, СанПіН та інженерним вимогам.

Санітарні норми, технічні завдання, посібники та правила монтажу

Головний акцент при розробці ефективних систем повітрообміну, кондиціювання та опалення робиться на антисептичну вентиляцію. В особливості проекту медичного центру враховується наявність, різноманітних за призначенням, приміщень та архітектурна специфіка будівлі.
Саме багатопрофільністю внутрішніх приміщень обумовлена складність створення функціональної припливно-витяжної вентиляції з механічним спонуканням, що відповідає вимогам санітарно-гігієнічних норм.

Як виконується проект вентиляції лікарні?

Компанія “П’ятий Океан Плюс” спеціалізується на виконанні складних проектів. Інженерний розрахунок включає температурні та повітрообмінні норми для всіх видів приміщень на території лікарні та поліклініки. У проектувальних роботах готується кліматичне обладнання для наступних типів медичних приміщень:

 • реєстратура, конференц-зали, зали очікування, приймальні, їдальня;
 • прийомні покої, реанімаційні, кабінети УЗД, рентгена, стоматолога, гінеколога, масажу, процедурні;
 • лабораторії в аптеках, стаціонарах, диспансерах;
 • склади для медикаментів та медичного обладнання, мийні, асептичні блоки;
 • відділень грязелікування, операційних, лікарняних боксів та палат;
 • сантехнічні приміщення, санвузли, душові, басейни.

Коридори, вестибюлі, вбиральні, господарські прибудови вентилюються системами вентиляції з природним спонуканням.

Влаштування систем кондиціювання та опалення лікувальних закладів

Актуальність свіжого кондиціонованого повітря є життєво важливою у лікарняних приміщеннях. “П’ятий Океан Плюс” пропонує типові рішення на базі канальних спліт-систем, мультизонального типу (касетні або колонні центральні кондиціонери VRV/VRF) для окремих лікарняних секцій – палати, операційні, кабінети фахівців, приймальні. Для невеликих стаціонарів використовують напівпромислові кондиціонери з антибактеріологічними фільтрами.

Класифікація систем кондиціювання повітря. Системи кондиціювання у лікарняних приміщеннях поділяються на 3 частини.
 • Спліт-системи для невеликих кабінетів, процедурних, приймальних.
 • VRV/VRF мультизональні промислові кондиціонери для конференц-залів, лікарняних палат, операційних.
  Системи центрального кондиціонування – чілери/фанкойли, що забезпечують охолодження приміщень влітку та його опалення в зимовий період.
 • При розрахунку системи кондиціювання у теплий період обов’язково враховуються параметри припливно-витяжної вентиляції. Вимоги до кондиціонування лікарень відповідають можливостям кондиціонерів другого класу (економ класу з функцією опалення).

При цьому в зимовий час і в лікарнях, розташованих у теплих кліматичних зонах нижче IV(за СНиП), не потрібне обов’язкове кондиціювання в коридорах, вбиральнях, санвузлах і т.д. Подача та опалення холодного вуличного повітря регулюється автоматикою. Обов’язкове обладнання для охолодження повітря встановлюється в операційних, процедурних, приймальних, лікарняних палатах, їдальнях. На кухні (гарячий цех), у лабораторних кабінетах, санвузлах проектується посилена витяжна вентиляція з повітропроводами з нержавіючої сталі.

Норми повітрообміну в медичних закладах

Нормативні вимоги задаються у документації СНіП та СанПіН.

Серед іншого системи припливно-витяжної вентиляції повинні бути автономними, відповідати технологічним потребам та мікрокліматичним особливостям кожного приміщення. Основними параметрами, що визначають якість вентиляційного обладнання в лікарнях та поліклініках, є малошумність та енергоефективність. При цьому кратність повітрообміну у виробничих та адміністративних приміщеннях має бути не менше 3-4 куб.м/год. В операційних та лікарняних палатах співвідношення припливно-витяжної вентиляції дорівнює 10:5 за середньої температури 22 гр.С.

Зв'яжіться з нами