Проектування та розрахунок самостійних систем вентиляції для медичних закладів багатопрофільного типу – лікарні, стаціонари, поліклініки, амбулаторії повинні відповідати СНіП, СанПіН та інженерним вимогам.
Санітарні норми, технічні завдання, посібники та правила монтажу
Головний акцент при розробці ефективних систем повітрообміну, кондиціювання та опалення робиться на антисептичну вентиляцію. В особливості проекту медичного центру враховується наявність, різноманітних за призначенням, приміщень та архітектурна специфіка будівлі.
Саме багатопрофільністю внутрішніх приміщень обумовлена складність створення функціональної припливно-витяжної вентиляції з механічним спонуканням, що відповідає вимогам санітарно-гігієнічних норм.
Компанія “П’ятий Океан Плюс” спеціалізується на виконанні складних проектів. Інженерний розрахунок включає температурні та повітрообмінні норми для всіх видів приміщень на території лікарні та поліклініки. У проектувальних роботах готується кліматичне обладнання для наступних типів медичних приміщень:
Коридори, вестибюлі, вбиральні, господарські прибудови вентилюються системами вентиляції з природним спонуканням.
Актуальність свіжого кондиціонованого повітря є життєво важливою у лікарняних приміщеннях. “П’ятий Океан Плюс” пропонує типові рішення на базі канальних спліт-систем, мультизонального типу (касетні або колонні центральні кондиціонери VRV/VRF) для окремих лікарняних секцій – палати, операційні, кабінети фахівців, приймальні. Для невеликих стаціонарів використовують напівпромислові кондиціонери з антибактеріологічними фільтрами.
При цьому в зимовий час і в лікарнях, розташованих у теплих кліматичних зонах нижче IV(за СНиП), не потрібне обов’язкове кондиціювання в коридорах, вбиральнях, санвузлах і т.д. Подача та опалення холодного вуличного повітря регулюється автоматикою. Обов’язкове обладнання для охолодження повітря встановлюється в операційних, процедурних, приймальних, лікарняних палатах, їдальнях. На кухні (гарячий цех), у лабораторних кабінетах, санвузлах проектується посилена витяжна вентиляція з повітропроводами з нержавіючої сталі.
Нормативні вимоги задаються у документації СНіП та СанПіН.
Серед іншого системи припливно-витяжної вентиляції повинні бути автономними, відповідати технологічним потребам та мікрокліматичним особливостям кожного приміщення. Основними параметрами, що визначають якість вентиляційного обладнання в лікарнях та поліклініках, є малошумність та енергоефективність. При цьому кратність повітрообміну у виробничих та адміністративних приміщеннях має бути не менше 3-4 куб.м/год. В операційних та лікарняних палатах співвідношення припливно-витяжної вентиляції дорівнює 10:5 за середньої температури 22 гр.С.
Залишіть заявку на консультацію і наш менеджер зв'яжеться з Вами якнайшвидше.
Залиште Ваш номер телефону
і ми Вам передзвонимо
Залиште своє повідомлення у цій формі, ми отримаємо його на e-mail і зв'яжемося з Вами якнайшвидше.