Головна Новини Вентиляція кафе та ресторанів

Вентиляція кафе та ресторанів

(конфіденційна інформація для власників)

Молода пара застигає на вході до зали. Дівчина робить кілька неглибоких вдихів, щось шепоче своєму супутнику, і вони залишають Ваш заклад. Ви втратили клієнта, який навіть не подивився меню, не спробував те, що так чудово готують Ваші кухарі та бармен. Причиною можуть бути запахи, температура та волога в приміщенні.

Кафе та ресторани є об’єктами громадського харчування та потребують обов’язкового облаштування інженерними системами клімату: вентиляції та кондиціювання.

При цьому вирішуються завдання підтримки комфортного мікроклімату в залах для клієнтів та створення оптимальних параметрів мікроклімату для персоналу. При цьому потрібно домогтися, щоб у залі не було запахів із кухні, та мінімізувати перетікання запахів їжі від столика до столика. На кухні потрібно позбавитися від випаровування та диму від місць приготування їжі, компенсувати теплопритоки від технологічного обладнання, не піддаючи при цьому персонал ризику захворіти від протягів.

Проектування систем вентиляції залежить від планувань приміщень, їх площі та призначення, кількості відвідувачів та обслуговуючого персоналу. Тому для кожного кафе чи ресторану проекти розробляють індивідуально. При проектуванні необхідно враховувати: будівельну частину проекту, архітектурні та дизайнерські рішення в приміщеннях, що оснащуються системами вентиляції та кондиціювання.

Технічні тонкощі.

  • При розрахунку повітрообміну, на відповідність санітарним нормам, необхідно враховувати кількість відвідувачів та працівників закладу. Згідно з нормами, на одного відвідувача витрачається — 30 м³/год. на одного відвідувача, а на одного працівника — 60 м³/год.
  • Вентиляція кафе або ресторану проектується таким чином, щоб повітряні потоки поширювалися рівномірно в усіх напрямках та в усіх зонах приміщення.
  • Залежно від індивідуальних особливостей кафе чи ресторану, можуть застосовуватись різні варіанти облаштування їх кліматичними системами.

Опис деяких типових варіантів вентиляційних систем: припливна та витяжна системи вентиляції монтуються окремо один від одного. Така система вентиляції, в холодну пору року, зазвичай не передбачає утилізації тепла повітря, що видаляється на підігрів припливного повітря. Виняток становлять лише вентиляційні системи, які обладнані рекуператорами гліколевого типу (к.п.д., рекуперації яких становить до 35%)
припливно-витяжні системи з високоефективними утилізаторами у вигляді рекуператорів перехресно-точкового або роторного типу (к.п.д. рекуперації становить до 90%)
центральні системи кондиціювання, поруч із подачею припливного повітря обсягом санітарної норми, забезпечують цілорічний кондиціювання.
Для кафе, у якого зали мають більшу висоту або займають значну площу, іноді застосовують вентиляцію на «витіснювальному» принципі. При цьому подача свіжого повітря здійснюється в нижню зону приміщення, а забруднене повітря видаляється із верхньої зони приміщення.

Під час проектування необхідно зважити на облаштування вентиляцією гарячого цеху. При підборі вентиляційного обладнання необхідно враховувати кількість та тип кухонного обладнання, його енергетичну потужність, одночасність використання та кількість обслуговуючого персоналу. Над технологічним обладнанням кухонного блоку зазвичай встановлюються місцеві відсмоктувачі у вигляді витяжних парасольок. З метою уловлювання жирових випарів витяжні парасольки, як правило, повинні бути облаштовані фільтрами лабіринтного типу. Витяжні парасольки вловлюють теплові випаровування та неприємні запахи, і за допомогою вентилятора видаляються з приміщення.

Відповідно до санітарних норм, повітря з кухні видаляється через окремий повітропровід, який не об’єднаний із загальною витяжною системою вентиляції кафе. Приплив свіжого повітря часто здійснюється як безпосередньою подачею повітря в приміщення гарячого цеху в обсязі 40%, так і через дверний отвір в обсязі 60% із торгового залу.

Звертайтесь до професіоналів та мікроклімат у Вашому кафе чи ресторані буде не відштовхувати, а залучати клієнтів.

в тексте корректировки сделать красным цветом, мы будем менять на сайте именно то что реализовано красным цветом.

Зв'яжіться з нами